NAPRAWA FELG

 

Nawet najdroższy i najbardziej elegancki samochód na zniszczonych felgach będzie wyglądał tylko przeciętnie. Felgi powinny być lśniące by rzeczywiście zdobiły samochód. Łuszczące się felgi lub rudawo rdzawy nalot na ich powierzchni poważnie wpływa na pogorszenie wyglądu naszego auta. Kiedy nie wystarcza już użycie myjki, należy je odświeżyć. Nawet najbardziej wiekowe obręcze jesteśmy w stanie odnowić, przywracając im pierwotny atrakcyjny wygląd. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy (1999 r.) oraz nowoczesny sprzęt którym dysponujemy pozwala na naprawę nawet mocno pokrzywionych felg i pokazanie nowego oblicza felg. Jak to robimy przeczytaj poniżej…

 

Etap pierwszy
Diagnoza felgi pod kątem jej uszkodzeń i typowanie jej do prostowania, spawania, napawania lub przetaczania rantów. Po zdiagnozowaniu stopnia uszkodzeń ustalanie zakresu prac i ceny.
Etap drugi
Wykonanie usługi (prostowanie, napawanie, przetaczanie rantów felg) w zależności ustalonego zakresu prac (etap pierwszy)
Etap trzeci
Pozbycie starej powłoki lakierniczej z felgi metodą śrutowania lub piaskowania w specjalnych komorach do śrutowania.
Etap czwarty

Malowanie felgi metodą natryskową poprzez nałożenie trzech warstw powłoki lakierniczej:

  1. Podkładowej
  2. Bazowej
  3. Bezbarwnej

Lakiernik malujący proszkowo nie ma wpływu na kolor i ostateczny wygląd obręczy. Powłoka jest trwała, ale nieefektowna bez połysku i raczej zbyt ciemna w dodatku nie ma dużego wyboru w kolorach. Często zdarza się, że bezbarwna powłoka proszkowa pęka. Natomiast malując felgi metodą natryskową możemy wybrać sobie kolor i odcień. Sprawny lakiernik na co dzień zajmujący się felgami jest w stanie osiągnąć doskonałe efekty.

Etap piąty
Montaż opon i założenie na auto. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ podczas montażu opony nie przeszkolony odpowiednio pracownik potrafi zniszczyć w parę sekund całą pracę włożoną w poprzednich etapach. Warsztaty wulkanizacyjne w ostatnich latach powstają jak grzyby po deszczu co często wiąże się to z bardzo słabo wyszkoloną załogą dlatego też zalecamy aby malowane u nas felgi były składane z oponami w naszym zakładzie.
 

Podstawowe kolory, którymi malujemy

  1. srebrna drobna baza
  2. srebrna średnia baza
  3. srebrna gruba baza
  4. grafit jasny
  5. grafit ciemny
  6. czarny mat
  7. czarny połysk

1. 2. 3. 4.
5. 6. 7.


 

Inne kolory za dopłatą w zależności od rodzaju lakieru bazowego

felgi • opony • wulkanizacja • mechanika • autoszyby • sprzedaż • usługi niskie ceny • wysoka jakość • profesjonalna obsługa